aktualności

03.03.2023

Z wizytą u producenta.

Z wizytą w siedzibie firmy SPRINTRAY Europe.

W ostatnich dniach przedstawiciele firm AMADAR oraz 3D Phenix wzięli udział w spotkaniu dealerów oraz opinion leaderów dla Europy centralnej w siedzibie producenta systemów druku 3D,
amerykańskiej firmy SPRINTRAY.

W okolicach Darmstadt mieści się centrala przedstawicielstwa producenta dla Europy. Podczas dwudniowego pobytu mieliśmy okazję obejrzeć biura i magazyny dystrybucji, serwis techniczny oraz laboratorium szkoleniowe. Część wykładową zapełniły prezentacje szkoleniowców firmy, panel marketingowy oraz spotkania omawiające plany na najbliższą przyszłość oraz nadchodzące wydarzenia - szczególnie IDS. Najciekawszym punktem agendy była okazja by zapoznać się z prezentacjami zaproszonych gości, ilustrującymi obecne trendy w klinicznym i laboratoryjnym zastosowaniu technologii druku 3D.

SPRINTRAY jako firma wywodząca się z gałęzi druku przemysłowego 3D jako jedna z nielicznych postawiła na rozwój i specjalizację w stomatologii. Efektem tych działań jest pierwszy w pełni "dentystyczny" system druku na którego składają się nie tylko same urządzenia jak drukarki, myjki czy lampa polimeryzacyjna ale przede wszystkim materiały i know-how technologiczny zapewniający optymalne efekty w pracy pod kątem stomatologii. Projektując ten system postawiono nacisk na automatyzację i uproszczenie procesu technologicznego aby wyeliminować znaczną grupę błędów w samym procesie projektowania , umieszczania (nestingu) oraz etapach wykańczania (postprocesie) elementów drukowanych - co najczęściej było przyczyna niepowodzeń.

Jako podstawową grupę odbiorców Sprintray, wyjątkowo, definiuje gabinety oraz pracownie przy-gabinetowe a dopiero potem klasyczne laboratoria protetyczne. To spowodowało, że system druku jest zoptymalizowany do szybkiego i jak najmniej absorbującego procesu uzyskiwania docelowych prac protetycznych w ramach jednej wizyty pacjenta. Niewątpliwie drukarki Sprintray z serii ProS są jednymi z najszybszych urządzeń w swojej klasie, oferując możliwość druku do ponad 5 cm wysokości obiektu na godzinę w trybach dużych prac oraz drukowanie koron i mostów w niecałe 10 min przy zastosowaniu oddzielnych akcesoriów i materiałów. Ten wynik sprawia, że możliwości tak szybkiego i prostego druku znacząco rozszerza zakres zastosowania technologii i w przypadku jej użycia bezpośrednio w gabinecie otwiera nowe możliwości dla lekarza i korzyści dla pacjenta. Był to główny temat prezentacji lekarskich i technicznych zaproszonych gości a przedstawione tam przypadki kliniczne tak ciekawe, że zapewne wrócimy do ich w kolejnym wpisie.


SPRINTRAY jest dostępny w Polsce poprzez swojego importera firmę 3DPhenix oraz jego stomatologicznego partnera dystrybucji firmę AMADAR. Razem oferujemy sprzęt, materiały użytkowe oraz niezbędne szkolenie techniczne. Za chwile ruszamy z szkoleniami dla lekarzy i techników dotyczącymi praktycznego zastosowania technologii druku 3D w projektowaniu prac protetyczno- ortodontycznych i możliwości łączenia elementów drukowanych z analogowymi technikami pracy.


powrót
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Laboratorium CAD/CAM LAB, Jutrzenki 30, 05-270 Marki. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję