SKANERY DENTYSTYCZNE

powrót

Vivascan

VivaScan jest skanerem wewnątrz-ustnym przeznaczonym, do wykonywania wycisków cyfrowych pod prace protetyczne, ortodontyczne oraz modele diagnostyczne.

VivaScan to urządzenie typu desktop współpracujące w konfiguracji z laptopem, który jest dostarczany w zestawie, choć istnieje opcja zakupu samego skanera i połączenie go z komputerem klienta spełniającym wymagania
Skaner realizuje zasilanie kamery oraz komunikację z oprogramowaniem za pomocą jednego kabla USB, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bo minimalizuje ilość kabli a tym samym wpływa na funkcjonalność i ergonomie pracy. Zaproponowany przez producenta laptop to 16" jednostka HP, typowy komputer przenośny, w konfiguracji z wydajną grafiką oraz dużą ilością pamięci konieczną do obróbki grafiki 3D oraz przetwarzania ogromnej ilości danych liczbowych.
Kamera skanera jest lekka ( okolice 200g), smukła i wyprofilowana ergonomicznie. Posiada dwa przyciski sterujące funkcjami kamery oraz umożliwiające zdalne obracanie obrazu na monitorze komputera. Eliminuje to jedną z najpoważniejszych wad zestawów z laptopami polegająca na dotykaniu klawiatury urządzenia nie przeznaczonego do dezynfekcji.
Końcówki skanujące są w różnych wielkościach oraz kształtach, dla pacjentów dorosłych oraz dzieci. Mają wbudowane ogrzewanie elementów lusterka zapobiegające parowaniu, oraz są sterylizowane w autoklawie.
Okno skanujące jest typu otwartego z ukośnie ustawionym lusterkiem a jego obszar skanowania wynoszący natywnie 14x14 mm można zmieniać stosując mniejsza końcówkę lub programowo wybierając mniejsze pole widzenia dla większej ekspozycji detali. Skaner jest urządzeniem laserowym o czym informują specjalne fragmenty w instrukcji, pracującym w technologii triangulacji jako metodzie pobierania danych obiektu. Głębokość skanowania, czyli tzw. głębia ostrości to około 17 mm, co jest typowym wynikiem w tej klasie urządzeń.
Oprogramowanie skanujące jest czytelne i proste w obsłudze. Składa się z nierozbudowanego modułu administracyjnego do zakładania karty pacjenta i określania charakteru pracy i koniecznych informacji. Moduł skanowania, podobnie jak w innych produktach intuicyjnie prowadzi użytkownika poprzez wymagane kroki aby uzyskać wszystkie niezbędne elementy skanu dla danego rodzaju pracy.
Zmiana katalogów, nawigacja na skanowanym obszarze, funkcje edycyjne są proste i czytelne. Oprogramowanie ma kilka dodatkowych opcji pracy samej kamery, ekspozycji czy zoomu jednak te są ukryte w specjalnych zakładkach dostępnych na życzenie i nie przytłaczają użytkownika mnogością kroków do wykonania.
Moduł obróbki plików też oferuje wszystkie niezbędne narzędzia do edycji i oceny uzyskanych skanów. W tym kilka przydatnych funkcji do analizy warunków zgryzowych, tak pomocnych w przygotowywaniu prac protetycznych. Eksport plików w dowolnym, otwartym formacie jak st., obj. czy ply. odbywa się poprzez chmurę firmową IvoclarDigital po założeniu konta użytkownika w kilku prostych krokach.
Vivascan jest pierwszym, własnym skanerem sygnowanym przez IvoclarDigital. Firma posiada w chwili obecnej pełną ofertę technologiczną w zakresie cyfrowego pozyskiwania i obróbki danych protetycznych. Koncept ten opiera się na urządzeniach, oprogramowaniu i dopasowanych do tego własnych materiałach od jednego producenta, co w znaczny sposób przyczynia się do eliminacji błędów i niepowodzeń w technologii CAD/CAM wynikających z konieczności zintegrowania różnych elementów w jednym systemie. Jest to niewątpliwie jedna z większych zalet całej oferty. Oczywiście asortyment jest w chwili obecnej w pełni otwarty konfiguracyjnie, co umożliwia dowolne łączenie jego elementów z innymi produktami oraz swobodna wymianę danych i informacji pomiędzy urządzeniami.
Dane techniczne :
    • Obszar skanowania: 14×14 mm
     Głębokość skanowania: 0-15mm
     Zapis skanów wformatach: STL, PLY, OBJ
     Wymiary końcówki skanującej: 41 x 45 x 249 mm
     Waga końcówki skanującej: 230 g (+ kabel 109 g)
     Bezpłatny ibezpieczny portal Ivoclar Cloud
     Zasilanie: 5 V DC
     Przekątna monitora wlaptopie: 16 cali
     Oprogramowanie firmowe skanujące do administracji, skanowania i obróbki skanów
     Format plików : STL, PLY, OBJ
     Urządzenie medyczne certyfikat CE, skaner kolorowy, bez pudrowy
Cena skanera Vivascan w wersji z laptopem Dell wynosi 66 000PLN brutto.

Zapytaj o produkt lub zadzwoń:
tel. 609 857 299

Produkty

skanery

Skanery dla protetyki

systemy cad cam

systemy cad cam

oprogramowanie

oprogramowanie

akcesoria

akcesoria
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest Laboratorium CAD/CAM LAB, Jutrzenki 30, 05-270 Marki. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych, marketingowych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Posiadacie Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia. Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki.Akceptuję