Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna Forum dyskusyjne ZGRYZ
Serwis techników dentystycznych i protetyków

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Olcza
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 17, 18, 19  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Galeryja pokazowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olek

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Usuwamy magnes z górnej części (tu wykręcamy)

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olek

PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łączymy dolny model na to rejestrat na to górny model, przyciskamy ręką

Zamykamy górną część artykulatora:

Jak pod palcami nic nie czujemy a wszystko pasuje to BINGO!!!

Jak pod palcami czujemy "dygnięcie" a podstawy nie pasują to zarejestrowane były różne pozycje Crying or Very sad

Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A'propos dowieszek i nie tylko.

Co tu się stało?

Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedz Confused chyba?

Po obydwu stronach przy ruchach z centrum kontakt jest na kilku zębach bocznych (prowadzenie grupowe tylne) czyli wcześniej musiał być kontakt na dowieszonych zębach a one się "schowały".

Przy ruchu do przodu nadal kontakt jest tylko na jednym zębie więc raczej dalej będzie on "wędrował" do przodu.

Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i teraz spróbuje "przeleczyć modele".

Maksymalne zaguzkowanie przenoszę tam gdzie jest relacja centralna i dzięki temu uzyskuję dodatkowe miejsce, czyli będzie trzeba mniej zbierać z zębów?

Przy ruchach bocznych, dołem nic się nie da wymyśleć bo organizm sam się obronił, chyba że zmieniać nową pracę u góry Evil or Very Mad .

Przy ruchu do przodu mimo starania nie da się uzyskać równomiernego rozłożenia sił na wszystkie zęby. Dolne zęby musiały by mieć wcięcia rzędu 2 mm, a to nie wyglądało by za dobrze. Jedyne wyjście zebrać z powierzchni podniebiennej górnych zębów, czyli w miarę nowej pracy ...

Taki głos dlaczego gdy ma być robiona praca z przodu to rozsądnie jest zacząć od dołu, potem góra a nie na odwrót.
Powrót do góry
speenatch

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olek napisał:
Taki głos dlaczego gdy ma być robiona praca z przodu to rozsądnie jest zacząć od dołu, potem góra a nie na odwrót.

Witam wszystkich Smile

Ponieważ trudno wykonać powierzchnię podniebienną górnego łuku tak aby stanowiła dobrą bazę dla kontaktu, okluzji i artykulacji...oraz ogólnej kosmetyki łuku dolnego.
Ale co na to poradzić jak w gabinetach podstawową zasadą jest:... grunt to frunt.
Estetyka i "równość" brzegu siecznego dolnego łuku zawsze jest konsekwencją działania podczas budowy łuku górnego.

Zresztą takim samym bezsensem(jak zaczynanie od góry) jest wykonywanie tzw. dowieszek.
Niestety nie da się zmienić mentalności w niektórych gabinetach(w większości) Każda dowieszka ,nawet ta z podparciem to jak leczenie syfa pudrem, to tzw oszczędność dla pacjenta.Tylko pacjent nie wie, że za chwilę będzie potrzebna nowa praca- większa- bo albo filar się złamie, albo zrotuje lub przechyli (patrz Twoje fotki) . I nie będą to 3 punkty na porządnych stabilnych filarach tylko- dodatkowe 3 lub 4. Fakt lepiej zrobić minimum 5, niz raz i porządnie 3 Wink Laughing.
A póżniej to jest tak że to technik spieprzył Twisted Evil
Widzę Olek że jesteś jednorożcem w stomatologii ... jak legenda, a jednak prawdziwa...po prostu Ty myślisz i chcesz.
Mam też wrażenie że jesteś młodym lekarzem. Oby Cię nikt nie zniszczył.
Pozdrawiam .

PS. Osłabia mnie jeszcze metoda zostawiania pracy na wgryzienie...efekt podobny na Twoich fotkach.
Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Pią Lut 26, 2010 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na próbę "poskrobałem" górę by zobaczyć czy jest możliwe to co chcę zrobić w "realu" i wyszło tak ...

Czarne - maksymalne zaguzkowanie = relacja centralna
Czerwone - ruchy z rc
Białe - to co trzeba usunąć
Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... no i cała reszta.

Powrót do góry
Olek

PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KONIEC

Powrót do góry
kilden

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 12:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się , że są jeszcze tacy lekarze dentyści jak Olek.

... trochę pasjonaci ,trochę świry szukające dokładności i przyzwoitości w wykonywanej przez siebie pracy.

.... nie pozostaje mi nic innego -jak Cię pozdrowić i życzyć satysfakcji z pracy i dalszego rozwoju.....

... co chętnie czynię .
Powrót do góry
speenatch

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ,Kilden powiedział wszysko.
Gratulacje. Perfekcja w szlifowaniu, książkowy wycisk.
A powiedz mi , czy nie przeszkadza Ci wysokość łuku gipsowego? Piny bardzo krótkie w stosunku do wysokości całej części gipsowej. Czy to zależy od systemu wykonania modelu, czy tak po prostu chciałeś Confused .
pozdrawiam.
Powrót do góry
zorro

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

......Olek-wow!
Weź se zrób jakis doktorat,bo dokumentacje masz po zbóju.Zrobisz to z palcem w ....Szacun i pozdro.
Olek

PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

speenatch napisał:
A powiedz mi , czy nie przeszkadza Ci wysokość łuku gipsowego? Piny bardzo krótkie w stosunku do wysokości całej części gipsowej. Czy to zależy od systemu wykonania modelu, czy tak po prostu chciałeś Confused .
pozdrawiam.

Nie, nie chciałem, tak chyba wyszło.

Musiałem się trochę napiłowć. Dość trudno było utrzymać kierunek piłowania stąd te linie. Mam taki specjalny paralelometr w którym jestem wstanie wyizolować ruch w jednej płaszczyźnie. Jak widać ledwo się zmieściłem do podstawy, ale podstawę mógłbym zrobić cieńszą. Segmenty mimo to są bardzo stabilne ( to zeiser )z tym nie będzie problemu. Może celem było rozstrzelenie pinów by się nie wyłamały? Równie dobrze można było przesunąć piny w kierunku wargowym by "plasterki" były trochę grubsze.
Powrót do góry
speenatch

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
No tak też pomyślałem Wink .
To nic, najważniejsze, że ma się nad wszystkim kontrolę.
Jesteś lekarzem, a nie jeden "stary technik" mógłby się od Ciebie uczyć.
Pozdrawiam. Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum dyskusyjne ZGRYZ Strona Główna -> Galeryja pokazowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 17, 18, 19  Następny
Strona 7 z 19

Skocz do: